(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes G Classa Piątek (Nr 6313979)

Mercedes G Classa Piątek

Marka i model:

Mercedes G Classa

Waga w kg (łączna):

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 358.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 10 lip 2020 do 11 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 10 lip 2020 do 11 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.