(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes G modell (Nr 5901644)

Mercedes G modell

Marka i model:

Mercedes G500

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1673.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 21 wrz 2020 do 1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.