(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes G Mons-Gdańsk (Nr 5399358)

Marka i model:

Mercedes G

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1370.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Mons

6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Otomin

15 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.