(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes GLA (Nr 5393502)

Marka i model:

Mercedes GLA 200 Benzin

Waga w kg (łączna):

1750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4740.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Winterthur

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.