(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes gla (Nr 6069458)

mercedes gla

Marka i model:

mercedes gla

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 734.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, La Rioja, Logrono

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.