Mercedes GLA (Nr 6732647)

Mercedes GLA

Marka i model:

Mercedes GLA

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 582.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rastatt

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Oldenburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.