Mercedes GLC coupe (Nr 6035359)

Mercedes GLC coupe

Marka i model:

Mercedes Glc coupe

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2871.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Sitio De Calahonda

Od 20 maj 2020 do 25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Fejér Megye, Szekesfehervar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.