(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes GLC SUV (Nr 4854342)

Mercedes GLC SUV

Marka i model:

Mercedes GLC SUV

Waga w kg (łączna):

1790.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 223.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Boston

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Southend-On-Sea

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.