(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes GLK (Nr 4673492)

Mercedes GLK

Marka i model:

Mercedes GLK

Waga w kg (łączna):

1925

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.