(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 16:05

Mercedes GLK X204

(Nr 2320576)

Marka i model:

Mercedes GLK X204

Waga w kg (łączna):

1880.00

Budżet zlecenia [zł]:

9000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2998.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Tunis, 1062, Tunezja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny