(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes Hymer kamper (Nr 5891959)

Marka i model:

Mercedes Hymer kamper

Waga w kg (łączna):

3200

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 559.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Lathum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.