(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mercedes kl a (Nr 5748958)

mercedes kl a

Marka i model:

mercedes kl A

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 910.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hameln

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

31 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.