(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 15:19

mercedes ml (Nr 2411284)

mercedes ml

Marka i model:

mercedes ml 166

Waga w kg (łączna):

2150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1174.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Eijsden-Margraten, 6247, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Termin elastyczny