(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes ML (Nr 4637515)

Mercedes ML

Marka i model:

Mercedes ML 320 CDI

Waga w kg (łączna):

2150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2086.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 16 sie 2019 do 26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 24 sie 2019 do 26 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.