(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes ML 500 (Nr 5705750)

Marka i model:

Mercedes ML 500

Waga w kg (łączna):

2101.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1317.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Padwa

Od 13 sty 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kobyłka

Od 13 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.