(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 13:19

Mercedes ML320

(Nr 2408284)

Marka i model:

Mercedes ML

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [€]:

15000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Palma, Hiszpania

Od 23 lut 2018 do 3 mar 2018

Adres i termin dostawy

Lipsk, 04103, Niemcy

Termin elastyczny