(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 09:39

Mercedes ML500

(Nr 2115630)
Mercedes ML500

Marka i model:

MERCEDES ML 500

Waga w kg (łączna):

2250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6512.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

دبي, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny