(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mercedes ponton (Nr 5719710)

mercedes ponton

Marka i model:

mercedes ponton

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 13796.00 km

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

10 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

31 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.