(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 16:26

Mercedes R Klasa 320

(Nr 2332100)
Mercedes R Klasa 320

Marka i model:

Marcedes R Klasa

Waga w kg (łączna):

2220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 966.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lubeka, 23552, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrów Mazowiecka, Polska

Termin elastyczny