(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mercedes s126 (Nr 1735809)

mercedes s126

Marka i model:

mercedes 126

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1125.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rastatt

Od 18 kwi 2017 do 25 kwi 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.