(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes SL 1986 (Nr 2970424)

Mercedes SL 1986

Marka i model:

Mercedes-Benz

Waga w kg (łączna):

1620

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1468.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Florencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.