(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes SL Pagode (Nr 5280082)

Mercedes SL Pagode

Marka i model:

Mercedes SL Pagode

Waga w kg (łączna):

1360

Budżet zlecenia [€]:

74500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 272.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Wormacja

10 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.