(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes SLC350 (Nr 6007817)

Mercedes SLC350

Marka i model:

Mercedes SLC350 1971

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1514.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Szałsza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.