Mercedes SLK (Nr 5662259)

Mercedes SLK

Marka i model:

Mercedes SLK

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1955.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Żupania Karlowacka, Ogulin

9 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Nottinghamshire, Nottingham

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.