(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 14:15

mercedes sprinter

(Nr 2118840)

Marka i model:

mercedes sptinter

Waga w kg (łączna):

1650.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1869.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

York, YO1 8RS, Wielka Brytania

31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Rybnik, Polska

Termin elastyczny