(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 19:52

Mercedes Sprinter

(Nr 2160558)
Mercedes Sprinter

Marka i model:

Mercedes Sprinter

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 524.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Pniewy, 62-045, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sandomierz, 27-609, Polska

Od 18 lis 2017 do 19 lis 2017