(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 19:26

Mercedes Sprinter

(Nr 2324416)
Mercedes Sprinter

Marka i model:

Mercedes Sprinter

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1139.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Katschberg Straße, Rennweg am Katschberg, 9863, Austria

26 sty 2018

Adres i termin dostawy

Tadeusza Kościuszki, Kwidzyn, 82500, Polska

31 sty 2018