(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-22 11:52

mercedes sprinter

(Nr 2614220)
mercedes sprinter

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Karlsruhe, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Marsylia, 13000, Francja

Od 14 lip 2018 do 21 lip 2018