(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Sprinter (Nr 4890262)

Marka i model:

Mercedes Sprinter 313 Maxi

Waga w kg (łączna):

2900.00

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1862.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Tuluza

Od 26 sie 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Brzeg

Od 29 sie 2019 do 21 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.