(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes sprinter (Nr 4934982)

mercedes sprinter

Marka i model:

mercedes sprinter

Waga w kg (łączna):

3050.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1468.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Wurzburg

24 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.