(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Sprinter (Nr 5069870)

Marka i model:

Mercedes Benz Sprinter

Waga w kg (łączna):

3100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6086.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 17 paź 2019 do 21 lis 2019

Adres i termin dostawy

Kirgistan, Аламудунский Район, Biszkek

Od 21 lis 2019 do 12 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.