(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MERCEDES SPRINTER (Nr 5212974)

Marka i model:

SPRINTER 906

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1676.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

Od 8 paź 2019 do 17 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.