(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes sprinter (Nr 5271850)

Mercedes sprinter

Marka i model:

316

Waga w kg (łączna):

2100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1957.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Derbyshire Dales

Od 16 lis 2019 do 17 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zwoleń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.