Mercedes Sprinter (Nr 5396090)

Mercedes Sprinter

Marka i model:

Mercedes Sprinter mittellang, Mittelhochdach

Waga w kg (łączna):

3.50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2047.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Bursa, Bursa

4 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.