Mercedes Sprinter 313 Maxi (Nr 4890294)

Marka i model:

Mercedes Sprinter 313 Maxi

Waga w kg (łączna):

2900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1862.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Tuluza

Od 26 sie 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Brzeg

Od 29 sie 2019 do 27 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.