(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes sprinter max (Nr 2384940)

Marka i model:

Mercedes sprinter max

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 378.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Płock

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.