(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes Sprinter MAX (Nr 7847572)

Waga
Sztuk
Mercedes Sprinter MAX
Długość
7350 cm
Szerokość
2000 cm
Wysokość
2700 cm
2300 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2300 kg
Dystans
1500 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Ath

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Rutki-Kossaki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.