(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes sprinter średni (Nr 6689066)

Mercedes sprinter średni
Waga Sztuk:
Mercedes sprinter średni
Długość
600 cm
Szerokość
2 cm
Wysokość
2 cm
2 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2 kg
Dystans 562 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Starogard Gdański

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sandomierz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.