(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 21:17

Mercedes sprinter Volkswagen Ltek

(Nr 2256570)
Mercedes sprinter Volkswagen Ltek

Marka i model:

Mercedes sprinter i volkswagen Lt obydwa blaszki

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1183.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ahorn, 74744, Niemcy

Od 4 sty 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Termin elastyczny