(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes sprinter x 3 (Nr 7556894)

mercedes sprinter x 3
Waga
Sztuk
mercedes sprinter
Długość
558 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
244 cm
2000 kg
3
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
6000 kg
Dystans
1098 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Eupen

Od 10 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 11 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.