(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes Unimog (Nr 4123922)

Marka i model:

Mercedes Unimog

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

15000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1417.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Baden-Württemberg, Freiburg Im Breisgau

Od 3 kwi 2019 do 10 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Kołaki Kościelne

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest przewozem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po drogach, gdyż ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Utrudnienie przedstawiać może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przewyższa normy możliwe dla większości szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły używa się przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych posiadają należycie przystosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przerasta dopuszczalne normy wymiarami lub wagą, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być dodatkowo termin przewozu.