(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-11 15:22

mercedes vito

(Nr 2574040)

Marka i model:

mercedes vito

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 406.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

12 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Chorzów, Polska

12 kwi 2018