(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 14:30

mercedes vito w639

(Nr 2159838)
mercedes vito w639

Marka i model:

mercedes vito auto pali jeżdzi

Waga w kg (łączna):

1650.00

Budżet zlecenia [zł]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 436.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tomaszów Mazowiecki, 97-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny