(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes w 124 (Nr 4558561)

Mercedes w 124

Marka i model:

Mercedes w 124

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Euskirchen

10 paź 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Alanya

24 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.