(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes W116(S klasa) (Nr 5450290)

Mercedes W116(S klasa)

Marka i model:

Mercedes W116 2.8l

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 390.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Ujazdówek

Od 18 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kamieniec Wrocławski

Od 20 lis 2019 do 22 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.