(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 14:51

Mercedes W124 Cabrio Peruggia (Nr 2753088)

Marka i model:

W124 Cabrio 200, Sprawny, Jeżdzący Centrum A1

Waga w kg (łączna):

1630.00

Budżet zlecenia [zł]:

999

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1437.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Perugia, Włochy

Od 1 cze 2018 do 16 cze 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Od 1 cze 2018 do 30 cze 2018