(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mercedes w124 coupe (Nr 3021304)

Marka i model:

mercedes w124 coupe

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2817.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Żelazno

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.