(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 17:57

Mercedes w203

(Nr 2342696)
Mercedes w203

Marka i model:

Mercedes w203

Waga w kg (łączna):

1520.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1568.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Gloucester, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny