(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-29 01:24

Mercedes w210 sedan

(Nr 1467752)
Mercedes w210 sedan

Marka i model:

mercedes w210 2,2dci

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 600.30 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema

Od 16 gru 2016 do 18 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Nowa Sól, 67-100

Termin elastyczny