(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes W211 (Nr 5909238)

Marka i model:

Mercedes w211

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1030.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Fryzja, Leeuwarden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zadzim

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.